Dış Cephe Ahşap Kaplama;

Ahşap kaplama yüksek bir taşıma gücü ile bir kilo ahşap ile bir kilo beton ve çelikten daha fazla yük taşıyabilir. Ahşap ile 240 metre açıklar kolonsuz şekilde geçebilirken çelik bu gibi yerlerde kullanılamaz. ahşap doğrama depreme dayanıklıdır. Bu durumda hava şartlarına ve kimyasal olarak dayanıklıdır. Bundan dolayı da ahşap kütük evler daha dayanıklıdır. Örnek verecek olursak eğer bakımından en yüksek notu gene ahşap alıyor.

Estetik-kutuk-ev-cephesi-kaplama kutuk-ev-yapımı Dış Cephe Ahşap Kaplaması; Doğal görünümü nedeniyle evinize veya iş yerinize doğal bir görüntü vermektedir.

Hava bariyeri sayesinde sistem yüzeyinde yoğuşma meydana gelmediğinden ötürü nefes alır. Kesit kalınlığı sayesinde basınca karşı dayanıklılığı yüksektir. Bu yapısı da cephe kaplamanın ses yapmasını önler.

Ahşap kaplama, malzeme olarak diğer cephe kaplamalarıyla karşılaştırıldığında çok fazla üstün özelliğe sahip olduğu görülmektedir. Malzeme, ağaçtan oluştuğundan natural bir yapıya sahiptir. Ahşap ağaçtan elde edilir, ağaç ise hava alan ve canlı olan bir yapıdır. Bu da oluşturduğunuz ortamın sağlıklı olması demektir.

Başka kaplama malzemeleriyle karşılaştırırsak görülür ki ahşap kaplama diğer kaplama malzemelerinnden daha hafiftir.

Ahşap Kaplamaların için Önemli Not;

Almanya’da gene aynı nedenle çelik konstrüksyonlar ahşap kaplanmaktadır. Bundan dolayı da yangınlar üzerine yapılan araştırmalar sonucunda ise taşıyıcı olarak kullanılan ahşap malzemeler olarak güvenli olduğunu ortaya koymaktadır. Yangınlarda kütük ve ahşap olan evler yangına yarım saat ile 1.5 saat arasında dayanacak biçimde hazırlanmaktadır.

Buna göre çelik yapılar ise çeliğin genleşme katsayısına göre en çok 15 dakika dayanır ve çökebilir.

Call Now ButtonTıkla Ara
× Whatsapp