Havuz Kenarı Bakımı

Havuz Kenarı Bakımı

Havuz kenarı Tamir, Bakım; Ahşap Deck Bakım & Yenileme, Ahşap kaplamaların ileri zamanlarda kıymık oluşturması, bu yerlerin güvenliğini tehdit ederken, Teak ile kaplanan alanlarda hiçbir tehdit içermez. Kıymık oluşturmayan Ahşap kaplama, çıplak ayakla rahatça gezinmenize olanak sağlıyor.

Yüksek ısılar altında ısınan birçok zemin kaplama malzemesinin aksine ahşap, en sıcak durumlarda diğer malzemelere göre çok daha az ayak yakıyor.. Sahildeki evinizin, bahçelerine yürüyüş yolları, üstü korumasız, açık verandalar, havuz kenarları, günün her saatinde üzerinde çıplak ayakla gezilmesine olanak sağlıyor.

Dış mekanların dizaynında, sıvıya dayanıklı ahşaplardan  üretilen malzemeler kullanılır. Farklı ağaç türleri ,boyutlar ve yüzey seçenekleri ile ferah ve zevkli mekanlara sahip olmak mümkündür. Artık evin içinde olduğu gibi dış çevrenizde  de ahşabın keyfini ve rahatlığını hissetmek elinizde.

Havuz Kenarı Deck
Havuz Kenarı Deck Kaplama
Havuz kenarı parke Ahşap Deck Kaplama

Havuz Kenarı Deck Parke

iroko deck,teak deck,ipe deck,garapa deck, gibi çeşitli uzakdoğu ağaçlarından (dış mekan ahşap deck) olabilir.Bu ağaçlar zaten suya ve güneşe dayanıklı ağaçlardır.

Bu ürünler havuz kenarlarına boy deck olarak döşenebileceği gibi, Karo deck olarakta uygulanabilmektedir.

Ürünlerimiz kısmından ağaçların özelliklerine bakabilirsiniz. Plastik kaplamaların zamanla kıymık vb durumlar oluşturması, bu alanların güvenliğini tehdit ederken, Ahşap ile kaplanan zeminlerde bu tehdit söz konusu değildir.Çıplak ayakla rahatça dolaşmanızı sağlar Kızgın güneş altında ısınan birçok zemin kaplama malzemesi güneşi emer ve yakıcı olur fakat ahşap, en sıcak havalarda dahi insan tenine zarar vermez.Kumsallardaki, bahçelerdeki yürüyüş yolları, üstü korumasız, açık verandalar, havuz kenarları, günün tüm saatlerinde üzerinde çıplak ayakla yürünmesine olanak verir. Yukarıda bahsettiğimiz ağaç türlerinden en önde geleni teak ağacıdır.

Bu ağacın yağı ile diğer saymış olduğumuz ağaçları da yağlayabilmekte bakımını yapmaktayız. Ağaç seçimi sizin zevkinize ve bütçenize göredir.

Havuz Kenarı Bakımı

Teak ağacı doğal olarak yağlı bir ağaçtır.Bu ağacın özünde vardır.Naturel kullanıldığından (hava koşullarından) zamanla eksilen yüzeysel yağları tamamlamak için senede 1-2 defa tik yağı (teak oil) ile yağlamak gerekir. Kış ortamında kaldığı zaman gri bir renk oluşur, bu doğal bir süreçtir, özel bir bakım ve yağlama ile ilk haline geri döner.Bunu yılın belirli zamanlarında yapmak gerekir. Kış ortamlarında kalmayan teak deck (teak ağacı) ürünlerde özel bir bakıma gerek yoktur. Teak Ahşap bahçe mobilyaları grubunda yer alan ürünlerde kullanılan ağaçlar çok çeşitlidir. Bunların arasında en dayanıklı olanı sudan etkilenmeme özelliği ile dikkat çeken tik ağacıdır. Bu özelliği nedeni ile gemi ve tekne yapımında da kullanılan ağaç, sert hava koşullarından kesinlikle etkilenmez. Teak ağacı bakımı için yeni çözümü Teak Yağı, doğal yağların bir karışımı olarak hazırlanmıştır. Bahçe parkesi, deck, yüzme havuzu kenarlıkları(teak karo deck), oturma banklar, bahçe mobilyaları, tekne güverteleri gibi yoğun olarak suya maruz kalan ve dış ortamlarda kullanılan ahşapların kolay ve hızlı bakımı için tasarlanmıştır. Mumlu yapısı sayesinde yarattığı yüzey ile su geçrmezlik katsayısını yükseltmek suretiyle ahşabın suya karşı korunmasını sağlarken, ömrünü uzatır.

Call Now ButtonTıkla Ara
× Whatsapp